برقراری مجدد سفرهای توریستی به ترکیه

21

دی
1399

برقراری مجدد سفرهای توریستی به ترکیه

ارسال شده توسط: هفت بالن/ 276 0

بر اساس جدیدترین مقررات اعلام شده توسط سازمان هواپیمایی ترکیه، ورود مسافران خارجی و سفر توریستی به این کشور مجاز است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به برقراری مجدد پروازهای ایران و ترکیه گفت: ایرانی‌ها به قصد تجارت و بیزنس بلیت ترکیه را خریداری می‌کنند و خرید بلیت با انگیزه‌های تفریحی به ندرت دیده می‌شود.

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشار به برقراری مجدد پروازهای ایران و ترکیه با دو پرواز در روز گفت: طبق توافقات انجام شده، قرار بر این است که روزانه دو پرواز بین ایران و ترکیه با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و با داشتن تست منفی کرونا انجام شود که یکی از این پروازها را ترکیش ایرلاین و یکی دیگر را شرکت‌های هواپیمایی ایرانی انجام دهند.

وی با بیان اینکه تقاضا سفر از ایران بیشتر از ترکیه است، ادامه داد: اغلب مسافران ایرانی با اهداف تجاری و بیزینس بلیت ترکیه را خریداری می‌کنند و به ندرت مسافران با انگیزه‌های تفریحی بلیت ترکیه و استانبول را خریداری می‌کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به قیمت بلیت به ترکیه اظهار داشت: قاعدتا با محدودیت در عرضه و رشد تقاضا، قیمت بلیت هم افزایش می‌یابد از سوی دیگر امروز نرخ دلار 29 هزار تومان است و نرخ ارز اثر مستقیم را بر روی تعیین قیمت بلیت هواپیما دارد و بخش عمده‌ای از قیمت تمام شده بلیت هواپیما متاثر از نرخ ارز است. قطعا اگر نرخ ارز کاهش یابد شاهد کاهش نرخ بلیت هواپیما هم خواهیم بود.

اسعدی سامانی ادامه داد: البته در حال حاضر قیمت بلیتی که ترکیش ایرلاین برای این مسیر در تاریخ 27‌ام مهرماه به فروش گذاشته 5میلیون و 700 هزار تومان است که این رقم برای تاریخ یازدهم آبان ماه به 3 میلیون و 200 هزار تومان کاهش پیدا می‌کند.

وی گفت: احتمالا از فرودگاه‌های شهرهای دیگر مانند تبریز هم پرواز به ترکیه داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید