ویزای توریستی کانادا

British tourist visa

شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس

متقاضیان ویزای توریستی انگلیس، می بایست برای ویزاهای تجاری و بازدید از خانواده ی خود، دعوت نامه ی معتبر داشته باشند. همچنین برای اخذ ویزای توریستی انگلیس جهت تفریح و گردشگری، به تاریخچه سفری و منابع مالی شما توجه می شود. در صورتی که تاریخچه سفری شما برای درخواست ویزای توریستی، با منابع مالی تان تطابق نداشته باشد درخواست ویزای شما رد می شود. بنابراین برای دریافت ویزای انگلیس شما باید حتما دعوت نامه ی معتبر و یا تاریخچه ی سفری مناسب داشته باشید. همچنین تمکن مالی شما برای ویزای توریستی انگلیس باید چیزی حدود 100 الی 150 میلیون باشد.

مدت ویزای توریستی انگلیس

ویزای تورویستی انگلیس با توجه به درخواست متقاضیان، در مدت اعتبار های مختلف صادر می شود. ویزای توریستی انگلیس در بازه های زمانی 6 ماهه، 1 ساله، 2 ساله و 5 ساله صادر می شود و متقاضیان می توانند در این بازه ها به صورت ممتد و بدون هیچ محدودیتی اقامت داشته باشند.

British tourist visa

انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزا توریستی انگلیس در انواع مختلفی ارائه می‌ شود. بسته به نوع هدف شما از سفر به انگلیس، در سه نوع مختلف صادر می‌شود. انواع ویزای توریستی انگلیس عبارتند از :

 • ویزا توریستی انگلیس با هدف بازدید از خانواده :

متقاضی ویزای توریستی انگلیس در صورتی که با هدف بازدید از خانواده خود به این کشور سفر کند، باید ویزای توریستی بازدید از خانواده را درخواست دهد. برای درخواست این نوع ویزا باید از خانواده خود در انگلیس دعوت نامه معتبر ارائه کنید. در این دعوت نامه حتما باید نسبت شخص متقاضی با شخص دعوت کننده ذکر شود.

 • ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری :

اگر با هدف تفریح قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای تفریح و گردشگری توریستی انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیازی به دعوتنامه نیست و فقط به تاریخچه سفری و منابع مالی شما توجه می‌شود.

 •  ویزای توریستی انگلستان با هدف تجاری :

اگر با هدف حضور در همایش ها، سمینار ها و یا جلسات تجاری قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای توریستی تجاری انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیاز به دعوت نامه از سوی برگزار کننده همایش یا سمینار و یا شرکتی که بازدید می‌کنید، می‌باشد.

 

نکات ویزای توریستی انگلیس

 1. برای انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس، حتما باید کودکان زیر ۱۴ سال به همراه پدر و مادر به دفاتر انگشت نگاری مراجعه کنند اما از کودکان انگشت نگاری انجام نمی‌شود.
 2. توجه داشته باشید که شما از هر دفتر انگشت نگاری، چه در ایران و چه در اطراف ایران، انگشت نگاری شوید، کلیه پرونده ها در دفتر ابوظبی امارات بررسی خواهد شد.
 3. پس از پرداخت هزینه های ویزای توریستی انگلیس، شما تا ۳۰ روز زمان دارید که برای انجام پروسه انگشت نگاری، به یکی از دفاتر انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس مراجعه کنید.
 4. در کلیه مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلیس، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود.
British tourist visa

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان :

 1. اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.
 2. یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجام پذیراست.
 3. 2قطعه عکس 4.5 * 3.5 که در 6 ماه اخیر گرفته شده است .
 4. اصل یا کپی دعوتنامه معتبر و در صورت نداشتن، رزرو هتل در انگلستان.
 5. اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 6. اصل و ترجمه رسمی شناسنامه.
 7. اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج در صورت تاهل .
 8. اصل و ترجمه رسمی کارت پایان خدمت.
 9. اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای 6 ماه گذشته ، سپرده های بانکی و …
 10. برای مدیران و سهامداران اصل ریزپرینت حساب شرکت و شخصی به لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.
 11. اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه.
 12. اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل : گواهی اشتغال به کار که در آن سمت فرد و تاریخ مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر، فیش های حقوقی 6 ماه اخیر ، جواز کسب ، پروانه فعالیت ، کارت بازرگانی ، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی حکم کارگزینی ، حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی ، پروانه مطب ، کارت مهندسی ، کارت دانشجویی.
 13. مدارک میزبان در انگلستان: دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد ، فیش حقوقی 6 ماه اخیر ، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه ، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل : ( آب ، برق ، گازو.. )

 

 

 

* در صورت کامل نبودن مدارک شغلی خود از مدارک شغلی همسر هم میتوانید استفاده نمایید.

* ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه نمیباشد.

* کلیه مدارک روی برگ A4 ارائه گردد.